Trwa ładowanie...
holderName

Elektryczny Smart: ruszyła produkcja

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczny Smart: ruszyła produkcja
(zdjęcie producenta)
holderName

Z taśm produkcyjnych francuskiej fabryki w Hambach zjechały właśnie pierwsze Smarty o napędzie elektrycznym. Tym samym Daimler pokonał BMW w wyścigu mającym wyłonić pierwszego niemieckiego producenta bezemisyjnego samochodu.

Smart ForTwo na zachodzie Europy cieszy się powodzeniem wśród osób, które niewielkie gabaryty i styl cenią bardziej niż niski koszt zakupu. Teraz samochód ten przejdzie do historii niemieckiej motoryzacji jako pierwsze produkcyjne auto z ojczyzny Goethego napędzane jedynie silnikiem elektrycznym. Samochód ma oferować zasięg dochodzący do 145 km i będzie oferowany w dwóch opcjach. Auto będzie można kupić wraz z bateriami; wówczas jego cena ma wynosić 23 680 euro. Drugą możliwością jest podpisanie umowy na leasing baterii. Samochód można w tej opcji nabyć za 18 910 euro, ale co miesiąc trzeba będzie płacić 65 euro za używanie akumulatorów.

Sprzedaż elektrycznego malucha ruszy jeszcze przed końcem 2012 r. Dailmerowi, który jest właścicielem marki Smart, udało się wyprzedzić BMW. Bawarska firma w przyszłym roku zamierza wprowadzić do swoich salonów bezemisyjny, miejski model i3. Potem prawdopodobnie pojawi się sportowy i8, który ma zadowolić tych, dla których niebiesko-biała szachownica na masce musi łączyć się z imponującymi osiągami.

tb/

Sprawdź ceny smartów dostępnych w Polsce!

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów