Trwa ładowanie...
d32oo7s

Kamerka w aucie. Opcja dla ostrożnych kierowców

Wideorejestrator to gadżet, który kosztuje naprawdę niewiele, a w razie kolizji nie z twojej winy pozwoli ci sporo zaoszczędzić. To doskonały kompan osób, które często wybierają się w długie trasy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamera samochodowa przyda się nie tylko podczas kolizji
Kamera samochodowa przyda się nie tylko podczas kolizji (Shutterstock.com)
d32oo7s

Dobra kamerka to gwarancja doskonałej jakości obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Posiadanie urządzenia, które będzie monitorować twoją trasę, ma wiele zalet.

Kamera w aucie może się przydać

Rejestrator przydaje się szczególnie wtedy, gdy dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze, takich jak drobne stłuczki czy poważniejsze kolizje. Materiał wideo to ważny dowód w przypadku, gdy trzeba ustalić sprawcę niebezpiecznej sytuacji na drodze zwłaszcza wtedy, gdy nie ma innych świadków zdarzenia. Kamerka przyda się również w sytuacji, gdy pomiary błędnie wykażą przekroczenie prędkości. Wystarczy zaopatrzyć się w wideorejestrator z modułem GPS.

Postaw na dobrą jakość nagrywania

Dobry rejestrator jazdy powinien mieć możliwość nagrywania filmów w jak najlepszej jakości. Obecnie standardem jest Full HD, choć na rynku można spotkać również tańsze modele z obrazem w jakości HD Ready. Pojemność karty pamięci również jest kluczowa, ponieważ im jest ona większa, tym dłuższy materiał możemy zapisać w konkretnej rozdzielczości. Przyjmuje się, że 1 GB pamięci zmieści mniej więcej 10 minut filmu w rozdzielczości HD (Full HD jeszcze mniej).

Miej na uwadze również liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Może się bowiem zdarzyć, że płynny obraz będzie wyświetlać się jedynie przy mniejszych rozdzielczościach, a wideo w lepszej jakości będzie poszatkowane niczym pokaz slajdów.

Nic nie umknie twojej uwadze Shutterstock.com
Nic nie umknie twojej uwadze (Shutterstock.com, Fot: Titikul_B)

Dobre nagranie w każdych warunkach

Pamiętaj, że równie istotne co jakość nagrywania będą szerokie kąty nagrywania. Każdy kierowca wie, że ograniczone pole widzenia nie pozwala dobrze ocenić sytuacji na drodze. W związku z tym zbyt wąski kąt nagrywania sprawi, że w przypadku kolizji uwieczniony zostanie co najwyżej tył samochodu jadącego z przodu. To niewiele pomoże. Pamiętaj, że większy kąt oznacza również wyższą cenę. Na szczęście nie trzeba przepłacać. Optymalna szerokość na poziomie 140-170 st. w zupełności wystarczy.

Kolejnym istotnym parametrem jest wielkość matrycy. To od niej zależy, jak urządzenie poradzi sobie podczas filmowania scenerii nocnej. Duża matryca oznacza większe komórki światłoczułe, a to od nich zależy niwelowanie szumów i ostrość filmów nocnych. Mając kamerkę ze sporej wielkości matrycą możesz zapomnieć o przymglonym i niewyraźnym obrazie. Dlatego jeśli często zdarza ci się podróżować nocami, lepiej będzie zaopatrzyć się w kamerę z lepszą matrycą.

Przy zakupie kamerki najlepiej będzie przekonać się o jej możliwościach na własne oczy. W sieci znajdziesz rozmaite testy kamer w różnych warunkach pogodowych i o różnej porze dnia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę model kamerki i zobaczyć, jak radzi sobie w różnych warunkach pogodowych. Nie musisz zdawać się na czysty przypadek.

d32oo7s

Podziel się opinią

Share
d32oo7s
d32oo7s