Trwa ładowanie...
holderName

Miej oczy dookoła głowy. Wideorejestratory jazdy w dobrej cenie

Coraz więcej kierowców sięga po rejestratory jazdy nie tylko w przypadku długich tras, ale również w drodze do pracy czy podczas jazdy po mieście. Nic w tym dziwnego, nigdy nie wiadomo, kiedy może dojść do stłuczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Rejestratory jazdy to ważny element wyposażenia każdego kierowcy
Rejestratory jazdy to ważny element wyposażenia każdego kierowcy (Shutterstock.com)
holderName

Bywa tak, że nagranie z kolizji jest jedynym sposobem na udowodnienie swojej niewinności w razie stłuczki. Dlatego warto mieć ze sobą kamerkę samochodową. Dodatkowy świadek podczas zdarzenia drogowego jest na wagę złota.

Obraz ostry jak żyleta

Podstawą przy wyborze wideorejestratora jest rozdzielczość kamery. Im lepsza jakość nagrania, tym więcej szczegółów jest w stanie uchwycić. Nagła zmiana na drodze, rejestracja jadącego z naprzeciwka samochodu, podejrzane zachowanie kierowcy przed tobą, to wszystko będzie miało znaczenie przy analizie nagrania. Większość nowoczesnych kamerek ma rozdzielczość Full HD, która z powodzeniem wystarczy podczas dochodzenia swoich praw. Bardziej zaawansowane kamery 4k to sprzęt z wysokiej półki, który przyda się przede wszystkim osobom chcącym tworzyć treści typowo komercyjne bądź artystyczne – na przykład prowadzącym podróżniczego vloga.

Nie zapominaj o jeździe nocnej

Zawodowi kierowcy i osoby, którym często zdarza się wracać do domu po zachodzie słońca, powinny wybrać kamerę o odpowiednio dużej matrycy. Jej rozmiar i wielkość światłoczułych komórek wpływają na jakość nagrywania po zmroku. Warto sprawdzić, czy kamera ma na wyposażeniu dodatkowe sensory poprawiające jakość nagrywania przy słabym oświetleniu, a przede wszystkim czy światła latarni oraz samochodów z naprzeciwka nie będą "oślepiać" kamery.

Poręczny rejestrator jazdy to nie wszystko Shutterstock.com
Poręczny rejestrator jazdy to nie wszystko (Shutterstock.com)

Praktyczne i pomysłowe gadżety

Niektóre kamery oferują nagrywanie zarówno z przodu, jak i z tyłu, co stanowi dodatkowe udogodnienie w przypadku stłuczki z samochodem jadącym za nami. Kamerki z wbudowanym modułem GPS pozwalają natomiast rejestrować prędkość, z jaką porusza się samochód podczas nagrywania. Interesującym gadżetem jest również kamerka samochodowa imitująca lusterko, montuje się ją przy górnej krawędzi szyby, dzięki czemu nie zajmuje zbyt wiele miejsca i nie rozprasza kierowcy podczas jazdy. To doskonałe urządzenie dla osób, które podczas jazdy muszą maksymalnie skupić się na drodze.

Zachowaj środki ostrożności

Osoby, które często podróżują za granicę, muszą pamiętać, że nie w każdym kraju Unii Europejskiej dopuszczalne jest używanie wideorejestratora. W niektórych przypadkach prawo zabrania zasłaniania szyby samochodowej jakimkolwiek urządzeniem, tyczy się to zarówno rejestratorów jazdy, jak i nawigacji samochodowej. Przed wyjazdem do obcego kraju warto zatem zwrócić uwagę na takie detale.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów