Trwa ładowanie...
holderName

Uniwersalny prezent dla kierowcy. Bezpieczna i bezstresowa jazda

Dobry upominek dla kierowcy powinien być przede wszystkim praktyczny. Każdy gadżet, który ułatwi prowadzenie samochodu lub pomoże w trudnej sytuacji na drodze, jest nie do przecenienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Dojedziesz do celu szybko i bez przeszkód
Dojedziesz do celu szybko i bez przeszkód (Shutterstock.com)
holderName

Jeśli znasz kogoś, kto spędza dużo czasu za kierownicą lub wręcz przeciwnie, osobę, która dopiero co zdała prawo jazdy, zerknij na kilka pomysłów na udany prezent. Te gadżety z pewnością przydadzą się każdemu kierowcy. Większość z nich nie kosztuje wiele, więc nie nadwyrężysz zbytnio portfela.

Brelok dla kierowcy

Każdemu kierowcy z pewnością przyda się niewielki niezbędnik, który mieści w sobie narzędzia przydatne podczas stłuczki. Ukryte ostrze poradzi sobie ze wzmocnionymi pasami bezpieczeństwa niczym z kartką papieru, a zbijak do szyb utoruje drogę do ewakuacji, gdy drzwi nie dadzą się otworzyć. Komplet uzupełniono o niewielką latarkę i sygnał alarmowy o wysokiej częstotliwości.

Bardziej zaawansowane modele wyposażono w dodatkowy w miernik ciśnienia w kołach oraz miarkę pozwalającą określić stan zużycia bieżnika. W pierwszym przypadku należy docisnąć urządzenie do wentyla, by na wskaźniku pojawiła się informacja pozwalająca stwierdzić, czy koło jest odpowiednio napompowane. W przypadku miernika zużycia bieżnika wystarczy wyciągnąć kolorowy element, a następnie przytknąć go do zagłębienia w kole. Jeśli widoczna jest czerwona kreska, oznacza to, że czas pomyśleć o nowych kołach.

Wideorejestrator w razie kolizji

Na drodze nietrudno o stłuczkę, dlatego warto mieć przy sobie dowód swojej niewinności. Nagranie ze zdarzenia z pewnością przyda się nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, ale przez okrągły rok. Ważne, by sprzęt nagrywał obraz w odpowiednio dobrej jakości, dla nowoczesnych kamer standardem jest rozdzielczość Full HD.

Zawodowym kierowcom często zdarza się wracać do domu po zmroku, dlatego dobrze będzie wybrać kamerkę, która zapewni odpowiednio ostry obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. Wszystko zależy od rozmiaru matrycy. Im będzie większa, tym ostrzejszy i mniej zamglony obraz będzie w stanie zarejestrować.

Kamera cofania - oczy dookoła głowy

Poza kamerką rejestrującą przód warto zaopatrzyć się w drugą, która w czasie rzeczywistym pokazuje to, co dzieje się za autem. Właściciele dużych samochodów mogą mieć problemy z manewrowaniem autem, zwłaszcza na ciasnych parkingach. Lepiej więc zaoszczędzić sobie nerwów i zainwestować w praktyczny i łatwy w montażu sprzęt. Wszystkie kable będziesz w stanie ukryć za listwami.

Poręczny rejestrator jazdy to nie wszystko Shutterstock.com
Poręczny rejestrator jazdy to nie wszystko (Shutterstock.com)

Kamerka cofania to rozwiązanie przydatne również dla świeżo upieczonych kierowców. Zdecydowanie przyspieszy parkowanie i zwiększy pewność siebie w pierwszych miesiącach samodzielnego siedzenia za kółkiem.

Nawigacja z nowymi mapami

Osoby, które spędzają dużo czasu w aucie, z pewnością docenią nowoczesną i trwałą nawigację z dożywotnią aktualizacją map. Nowe modele nie tylko pozwolą wytyczyć najkrótszą trasę do celu, ale poinformują użytkownika o możliwych utrudnieniach i korkach na drodze. Dzięki temu nawet codzienna droga do domu ma większe szanse obejść się bez przykrych niespodzianek.

Wiele osób korzysta z nawigacji w smartfonie, co może przyczynić się do trwałego uszkodzenia baterii i znacznie nadwyręża zasoby telefonu. Dodatkowo promienie słoneczne padające na telefon mogą spowodować przegrzanie, do którego sprzęt nie jest przystosowany. W dodatku, mając przy sobie tradycyjną nawigację samochodową, nie musisz martwić się o to, że ktoś zadzwoni w najmniej oczekiwanym momencie i przegapisz skręt.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów